Tag: apeli

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit në Durrës, akuza për deklarim...

Një tjetër i larguar nga sistemi i drejtësisë, pas vendimit të KPK-së për perjashtimin e tij. Bëhet fjalë për Arjan Balliun, gjyqtarin e Apelit...

Sharkohet gjyqtari në Korçë, i hapin problem milionat e dhuruara nga...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Sotiraq Lubonja, i cili ishte njëherazi...

“Dosjet janë bërë pirg”, Meta i ashpër me drejtësinë: Nuk ka...

Teksa të gjithë flasin për sistemin e drejtësisë, dhe Presidenti Ilir Meta ka reaguar së fundmi, duke bërë dhe një apel të rëndësishëm. Presidenti flet...

Apeli i fortë i ISHMT-së: Këtë pjatë porcelani mos e përdorni,...

Inspektorati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut, në kuadër të monitorimit të sigurisë konsumatore, bën apel për gjithë konsumatorët të mos blejnë një produkt të...

I pagoi ish-gjyqtarit 30 mijë euro për ta liruar, ekstradohet nga...

Ekstradohet nga Londra, Gentian Doda, 41 vjeçari i cili i pagoi me anë të sekserëve 30.000 euro ish-gjyqtarit Shkëlqim Miri për ta liruar. Në nëntor...

Vrasja në ish-Bllok, Ervis Martinaj i shpëton burgut

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për lirimin e Ervis Martinaj përmes garancisë pasurore. Kësisoj apelimi...

Apeli lë në burg dy protestuesit, Këlliçi reagim të fortë: Mbajnë...

I ndodhur mes qytetarësh, pas vendimit të Apelit për të lënë në burg dy protestuesit (kliko ketu), një reagim ka dhe Belind Këlliçi. Kryetari i...

Negociator mes palëve kundërshtare? Meta kthen përgjigje dhe bën apelin e...

Presidenti Ilir Meta ka folur sot nga Lezha duke dhënë dhe mesazhe për politikën. Në veprimtarinë përmbyllëse të Samitit II të Diasporës Shqiptare, të mbajtur...

Aksidentoi për vdekje mësuesen, lihet i lirë drejtuesi i mjetit

Gjykata e Apelit në Korçë ka lënë të lirë drejtuesin e makinës, i cili shkaktoi aksidentin në Arrëz të Devollit, ku si pasojë humbi...

Vrasja në Tiranë, Gjykata e Apelit vendos për Ervis Martinajn

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën 'arrest me burg' për Ervis Martinajn dhe Eljon Haton të mbetur të plagosur nga ngjarja e...