Termet i fuqishem ne brigjet e Egjeut, tronditet Greqia dhe Turqia

Ndaje

Një tërmet i fuqishëm goditi në brigjet e Egjeut, duke shkaktuar lëkundje në Turq dhe Greqi.

Epiqendra e tërmetit me magnitudë 6.6 Rihter ka qenë në veri të Samosit.

Sipas informacioneve nga Instituti Gjeodinamik, tërmeti ishte me magnitudë 6.6 Rihter me një epiqendër 19 kilometra në veriperëndim të ishullit, ndërsa thellësia e tij ka qenë 10 km.

Lekundje të shumta janë ndjerë dhe në Turqi, në qytetin Dode Dodekanezë, ku re pluhuri kanë mbuluar zonën, dhe kanë shkaktuar dëme materiale të shumta. /DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje