Sot zgjidhet poeti laureat, 10 emra sfidojne

Ndaje

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit mban sot Ceremoninë e shpalljes së “Poetit Laureat” në Hollin e Ministrisë së Kulturës.

Nisma e QKLL është promovimi i poezisë shqipe nëpërmjet përfaqësimit të një zëri të fuqishëm në poezinë shqipe, i cili do ta mbajë këtë titull për një mandat dy vjeçar.
Poeti Laureat është tashmë traditë në shumë vende të njohura. Kandidat për këtë vlerësim janë:
1. Mimoza Ahmeti
2. Sadik Bejko
3. Natasha Lako
4. Rudolf Marku
5. Ledia Dushi
6. Bardhyl Londo
7. Luljeta Lleshanaku
8. Preç Zogaj
9. Agron Tufa
10. Visar Zhiti

Aktiviteti do të mbahet duke respektuar masat ndaj Covid-19.

Poeti laureat zgjidhet nga nje juri ne perberjen e te ciles ka shkrimtare, poete dhe studiues. /DRONU.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje