Burgu i Shënkollit kthehet në spital Covid, 40 të dënuar të infektuar po kurohen

Ndaje

Burgu i Shënkollit në Lezhë është kthyer në spital Covid, i vënë në dispozicion të të prekurve nga koronavirusi.

Akualisht aty po trajtohen 40 të dënuar, të cilët rezultojnë të infektuar. Shtatë prej tyre kanë mbërritur ditën e sotme dhe i përkasin të infektuarve nga burgu i Drenovës.

Të sëmurët janë vendosur në dy godina të ndryshme dhe po trajtohen nga stafi mjekësor i burgut.

Duhet theksuar se godinat e burgut në Shënkoll pësuan dëmtime nga tërmeti dhe të gjithë të dënuarit janë transferuar në burgjet e tjera dhe aktualisht në të ndodhen vetëm 70 të paraburgosur.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje