Hajdari tregon hapat e radhës pas krijimit të partisë së re, Murrizi nuk bën pjesë në të: Dy parti nuk bëjnë keq

Ndaje

Deputetja Rudina Hajdari i ka qendruar akoma idese se saj per te hapur nje parti te re. Ajo ka deklaruar për “Report Tv” se në partinë e re që do të krijojë nuk do të jetë Myslym Murrizi.

Hajdari ka thënë se ka nisur mbledhjen e firmave për t’u regjistruar zyrtarisht si parti e re.

Nderkaq pergjigja e Murrizit ka qene e shpejte. Per ABC ai thotë se nuk është takuar me Hajdarin, por sipas tij dy parti më shumë nuk bëjnë keq.

Partia po mblidhe firmat për tu regjistruar në gjykatë, jemi disa deputetë që do bashkohemi. Nuk do ketë komunistë, sigurimsa, s’do jetë parti e kryetarit, e djathte dhe qendër e djathtë.

Për Rudinën, nuk e kam takuar, por dy parti më shumë nuk bëjnë keq”, është shprehur Murrizi.

/DRONIi.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje