Gazetari i njohur i Bild tallet keq me idenë që Rama do të negociojë në Bjellorusi

Ndaje

Gazetari i BILD, shume i njohur per shqiptaret, Peter Tiede, nuk e ka kursyer nje reagim per Edi Ramen lidhur me tentativen e tij dhe te qeverise per tr nderhyre ne bisedime ne krizen bjelloruse, si perfaqesues te OSBE.

Në një reagim në Facebook, gazetari që hodhi bombën e vjedhjes së votave në zgjedhjet e 2017-s, nëpërmjet një shakaje gjermane, shkruan se është për të mos u besuar se Rama tentoi të nisë negociatat me Lukashenkon.

Për Peter Tieden duket të jetë me të vërtetë e pabesueshme të shikojë Ramën të tentojë të negociojë si kryetar i organizatës së monitorimit të zgjedhjeve, OSBE, me Aleksandër Lukashenkon, Presidentin prej 26 vitesh të Bjellorusisë që akuzohet për manipulim zgjedhjesh, gjë që bëri që BE në bllok të mos njohë rezultatin.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje