Tag: peter tiede

Gazetari i njohur i Bild tallet keq me idenë që Rama...

Gazetari i BILD, shume i njohur per shqiptaret, Peter Tiede, nuk e ka kursyer nje reagim per Edi Ramen lidhur me tentativen e tij...

Gazetari i BILD i shkruan OSBE-së: Edi Rama është armik i...

Gazetari i “BILD”, Peter Tiede, u bë i njohur për shqiptarët pasi publikoi përgjimet e vjedhjes së votave në Dibër, dhe sot ka rikthyer...

Përgjimet/Gazetari i BILD nxjerr “blof” Ramën: Nuk ka bërë asnjë denoncim...

Me zhvillimet e fundit, duket sikur përgjimet nga gazeta BILD janë harruar, por e vërteta èshtë se ato nuk mund t'i bëjnë dredhi aspak...

Peter Tiede i Bild: Rama kërkon të heqë vemendjen ndaj përmbajtjes...

Përfaqësuesit e disa organizatave ndërkombëtare për median thonë se njoftimi i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama se do të padisë gazetarin gjerman të gazetës...

Paditi gazetarin gjerman, Qendra Europiane: Jemi të zhgënjyer, Rama na premtoi...

Kryeministri Edi Rama njoftoi të martën përmes rrjeteve sociale se autorizoi sot një avokat gjerman për nisjen e procesit gjyqësor mbi publikimet e BILD. “Gjykatat...

Reagon gazetari gjerman per padine e Rames: Po me padit per...

Menjehere ka reaguar edhe gazetari i ‘Bild’, Pieter Tiede pasi mesoi se kryeministri Rama e ka hedhur në gjyq, Pa bërë shumë komente, Tiede pyet Ramën:...

Tensioni politik, gazetari i “BILD”: Qeveria socialiste urdhëron arrestimin e opozitës

Gazetari i BILD”, Peter Tiede ka reaguar pas tensioneve në disa mprej qendrave të KZAZ-ve në vend, ku protestuesit e opozitës u përplasën me...

Pas përgjimeve mbërrin në Tiranë delegacioni i huaj, reagon gazetari gjerman:...

Qendra Evropiane për Lirinë e Medias dhe Shtypit (ECPMF) me qendër në Leipzig të Gjermanisë, ka bërë të ditur mbërritjen në Tiranë të një...

‘Bomba’ e gazetarit gjerman: Do publikoj përgjime të reja për bosat...

Gazetari gjerman i ‘Bild’, Peter Tiede, i njohur për shkak të publikimit të dhjetëra përgjimeve ka folur sonte në “A shoë” në Neës24. Në një...

Nuk kanë të mbaruar, gazetari gjerman: Nesër pasdite publikoj përgjime të...

Peter Tiede,  gazetari i BILD që pak javë më parë publikoi disa përgjime, ka paralajmëruar se nesër do të publikojë të tjera pjesë nga...