Rikthehet telefoni BlackBerry, tashmë një smartfon dhe me sinjal 5G

TCL dhe BlackBerry konfirmuan në fillim të këtij viti se ata i kishin ndare rruget e tyre, që do të thoshte që TCL nuk do të prodhonte me smartphone të ri të markës BlackBerry.

Tani, rezulton se emri BlackBerry është gati të kthehet në hapësirën e smartphone me mirësjelljen e markës pak të njohur të sigurisë mobile Onward Mobility. Më saktësisht, faqja e internetit e markës amerikane vëren se “telefonat e rinj Blackberry 5G” do te vijnë vitin e ardhshëm.

Mobiliteti i ardhshëm thotë se këto telefona të rinj do të jenë “shumë të sigurt”. Firma nuk ka sqaruar me këto karakteristika dhe zgjidhjen e sigurise.

Uebfaqja e markës shënon se do të punojë me filialin BlackBerry dhe Foxconn FIH Mobile për të hartuar dhe prodhuar telefonat e ardhshëm. Diçka tjetër nuk dihet rreth këtyre telefonave të rinj atëherë, edhe pse 9to5Google raporton se një pajisje do të ketë një tastierë fizike.

Në faqen e saj të internetit, OnwardMobility me seli në Austin të Teksasit, ka më pak se 50 punonjës e u themelua marsin e vitit të kaluar duke pasur në mendje pikërisht partneritete të tilla.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje