Mbytja e 17-vjeçares në Velipojë, flet nipi i familjes: Në bord kishte dhe vajza të tjera…

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Velipojë, ku u mbyt një vajzë 17-vjeçare nga Bathorja.

“News 24” raporton se një version ndryshe të ngjarjes në Velipojë që ka treguar vetë nipi i familjes Doda në Bathore.

Ai thotë se Indrit Bajraktari drejtonte skafin, por në bord kishte dhe vajza të tjera. Sipas tij një manovër e gabuar në një kthesë ka bërë që vajzat të rrëzohen.

Nga dëshmia, thuhet se 17- vjeçarja Enisa Doda nuk dinte not dhe s’kishte jelek shpëtimi, kurse vajzat e tjera dinin not prandaj dhe shpëtuan.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje