Tag: deshmia

Basha publikon mesazhin e biznesmenit në Kombinat: Plani ynë me...

Kryetari i PD-së prej javësh i ka sugjeruar qeverisë, një plan me 5 pika për të ndihmuar financiarisht këto 6 muaj, shtresat më të...

Djegia e makinës luksoze në Pogradec, zbardhet dëshmia e pronarit

Një makinë luksoze ‘BMW X6’ është gjetur gjatë natës në Pogradec. Policia ka nisur hetimet në lidhje me këtë ngjarjen, ndërsa është marrë edhe dëshmia...

VIDEO/ “Për Zotin, rob i gjallë, shteti, jo. Asnjë ndihmë!” Banori...

Fran dhe Bardhe Krosi nga fshati Bushnesh, një zonë që ndan Kurbinin me Krujën, janë një çift të moshuarish që në tërmetin e 26...

VIDEO/“Po jetoj si mos më keq”,Banorja prej 1 viti në shtëpinë...

Shumë familje në Njësinë numër 4 në Tiranë, të dëmtuar që në tërmetin e 21 shtatorit, janë lënë në harresë nga shteti. Valbona Rama,...

PD në Bubq/ Familja Preni jeton në kontejner: Shteti pengoi fondacionet...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, takoi disa banorë të Bubqit, të cilët i shfaqën shqetësimin për gjendjen e tyre pas tërmetit të 26...

“Kam frikë me prit dimrin me këtë shtëpi”, qytetari nga Shijaku:...

Shtëpia e Shpëtim Shahinit në fshatin Shahinaj në Shijak, ka pësuar dëmtime serioze që në tërmetin e 21 shtatorit. Në vlerësimin e parë, inxhinierët...

VIDEO/ “Kemi 10 muaj në çadër, kemi frikë të hyjmë në...

Shumë familje të Lezhës janë ende në pritje të shtetit sa i përket rindërtimit të shtëpisë. Gjok Kola, banor në Tale të Lezhës, me...

5 javë në terapi intensive, gazetari i njohur tregon eksperiencën e...

Gazetari i njohur, Mark Simoni, ka 5 javë që është në terapi intensive te “Shefqet Ndroqi”, pasi është i prekur nga Covid-19. Në një intervistë...

“Çadra na zë frymën”, qytetarja i lutet Zotit e shtetit: Kërkoj...

Tërmeti i 26 nëntorit dhe braktisja shtetërore vazhdojnë të prodhojnë pasiguri tek banorët që u prekën prej tij. Banorja e Lezhës Albina Vuka, së...

Denoncoi se u braktis nga shteti pas tërmetit, PD nxjerr dëshminë...

Ish-deputetja e PD, Grida Duma përmes një njoftimi për median ka publikuar videon e Manjola Cakonit e cila ka akuzuar se ka marrë një...