Trashëgimtarja e Top Channel infektohet me koronavirus, rrëfen si i përjetoi simptomat

Sara Hoxha konfirmoi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me Covid-19. Pak minuta pasi bëri publik lajmin, ajo bëri një tjetër postim në lidhje me virusin, kësaj rradhe për t’ju përgjigjur atyre që e kanë pyetur dhe për të dhënë më shumë detaje për simptomat që ka pasur dhe mënyrën si e ka përjetuar periudhën kur ka luftuar me Covid-in.

Trashëgimtarja e Top Media-s thotë se tani ndidhet më mirë, ndërkohë që u prek nga koronavirusi para një muaji gjatë kohës që ishte në plazh me disa miq. Ajo tregon se e kuptoi menjëherë që kishte Covid, pasi pati dhimbje të tmerrshme trupi dhe temperaturë.

Po ashtu ajo thotë se ndihej shumë e lodhur dhe kishte një dhimbje të tmerrshme koke, që nuk e lejonte as të shihte dritën për një kohë të gjatë. Kjo zgjati 4-5 ditë për të dhe në ditën e 6 apo të 7-të, përjetoi edhe humbjen e shijes dhe të nuhatjes. Në ditën e 10-të filloi të ndihej më mirë dhe temperatura filloi t’i zbriste.

Fatmirësisht bashkëshorti i saj, Ledioni, dhe fëmijët nuk u infektuan, megjithatë ajo qëndroi larg tyre për 2 javë. Sara shprehet se simptomat e saj kanë qenë të vështira, por e ndien vete me fakt që e kam pasur shumë më të lehtë këtë betejë se shumë të tjerë. Gjithashtu për të ka qenë shumëi vështirë izolimi, frika që kishte nga Covid-i dhe ankthi. Për momentin ajo thotë se ende nuk ndihet në 100% e saj, ende nuk fle mirë dhe ndihet e lodhur pas cdo gjëje që bën.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje