Nëna me Covid-19 sjell në jetë foshnjën te “Koço Gliozheni”

Ndaje

Një nënë e infektuar me Covid ka sjell në jetë foshnjën e saj në maternitetin “Koço Gliozheni”.

Fotoja që tregon momentin pas lindjes u publikua nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Ky është rasti i parë i raportuar në vendin tonë ku një nënë e infektuar sjell në jetë fëmijën, i cili pasi i është bërë testi i Covid, doli negativ.

Mësohet se nëna së bashku me foshnjën kane shkuar në shtëpi, ku gjendja e saj po ndiqet nga mjekët.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje