Kakavije, pala greke mbyll kufirin, situate emergjente humanitare per mijera udhetare te bllokuar

Ndaje

Pala greke ka mbyllur punen per sonte ne oren 22.00 duke lene ne rruge per te treten dite disa mijera qytetare shqiptare ne pritje te hyrjes per ne Greqi.

Kane deshtuar negociatat ne rruge te ministres Okta Xhacka e po ashtu nuk ka pasur asnje perpjekje nga qeveria shqiptare per te shmangur kete situate tashme humanitare ne kufirin Shqiperi Greqi.

Pavaresisht se ishte premtuar se pala greke  do te punonte gjate nates si dhe nje premtim tjeter per deri ne oren 23.00 te nates se sotme, asnjeri nga premtimet nuk eshte mbajtur dhe per me teper nuk ka pasur asnje perpjekje ne rruge zyrtare qe te shmangej kampi prej 20 km gjatesi ne rrugen e Kakavijes./DRONI.al/

Kakavijë-Pamje me dron

Publiée par Albanian Communications Center sur Vendredi 14 août 2020

Qytetarët kanë tre ditë në Kakavijë. Për tu gjendur sa më shpejt pranë tyre, Olta mori helikopterin. #egjithëvemendjapërju

Publiée par Genc Sejko sur Vendredi 14 août 2020

Prsh Shqiperia ime radhë kilometrike ne Kakavije

Publiée par SHQIPERIA IME sur Vendredi 14 août 2020

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje