Zbulohen mesazhet kercenuese te Erion Velise per tv Ora news. Nuk e kishit imagjinuar sa veshtire eshte sot per gazetaret, mbetesh pa buke!

Ndaje

Tv Ora News ka publikuar sot disa mesazhe shantazhueee dhe kercenuese qe kryetari i Bashkise sr Tiranes Erion Veliaj i ka nisur pronarit te keti televizioni Ylli Ndroqi duke kerkuar ndeshkimin e gazetareve dhe drejtores se atehershme te informacionit Beti Njuma.

Kercenimet filluan kur tv hapi ekranin kunder projektit korruptiv te Teatrit Kombetar.

Ndersa nje pjese tjeter lidhen me rrugën Hoxha Tahsim.

Kompania qe proneson Ora news “Yldon Media Group” lidhi kontratë bashkpunimi me kompaninë daneze “DynaTest”e cila përmes rrezeve X kryente skanimin e rrugëve të Tiranës, për të kuptuar nëse lekët e shpenzuara nga xhepat e qytetarëve ishin materializuar në punë apo ishte thjesht një cipë asfalti.

DynaTest u tërhoq me sa duket pas presionit, përmes atyre që dërguan habere deri ne Danimarkë, shkruan ora news. Ndersa televizioni mori kercenime pa fund ne lidhje me kete kontrate.

Kjo ndodhi në fillim të vitit. Nga shkurti deri në fund të korrikut janë me dhjetra mesazhe, shantazhe telefonike, kontakte nga politika, bisnesi dhe bandat në adresë të Ylli Ndroqit për të devijuar linjën editorial të Yldon Media Group, transmeton Ora news.

Ne fakt Njuma nuk eshte me drejtoreshe informacioni por gjithsesi ka nje pozicion te te rendesishem ne tv. /DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje