Denoncimi nga ‘Shefqet Ndroqi’: Në spital mungojnë antiviralët për 150 pacientët e shtruar

Ndaje

Pas denoncimeve te shumta dhe venies perballe me realitetin, ish-deputeti Bardh Spahia siguron nje informacion tjeter qe vjen nga spitalet COVID, ku ndodhen te shtruar pacientet.

Sipas informacioneve per ish-deputetin, ne spitale mungon nje ilaç shume i rendesishem ne trajtimin e koronavirusit.

Aktualisht, burimi tregon se ne spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ jane te shtruar 150 paciente, ndersa po ne kete spital mungojne antiviralet, te cilet jane mjekim alternativ per pacientet.

Dmth jo vetem qe genjejne paturpesisht per numrin e te shtruarve me Covid, por nuk kane siguruar as sasine e duhur te ilaceve, pjese e protokollit te trajtimit te virusit corona! Sic duket nga denoncimi mungon nje bar bazik si antiviralet! Dhe kjo mungese kur ka 150 te shtruar! Po kur te behen me shume? Pse ministria genjeu sot kur tha se jane 124 te shtruar ne 2 spitalet Covid, kur sic shihet nga denoncimi vetem tek “Shefqet Ndroqi’ jane te pakten 150 te shtruar? A te vjen ndopak zor Ogerta qe genjen me shifrat kur minimumi personeli e di sa persona jane te shtruar? Kaq e paafte je per te parashikuar situaten apo po negocion tendera?“-shkruan ish-deputeti.

Vetem diten e djeshme, gazetaret zbuluan se shifrat e dhena nga ministria per te shtruarit ne keto spitale, nuk jane te verteta, pasi ne te dyja spitalet nuk jane 125 te shtruar, por 270 te shtruar.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje