Qëlloi me armë zjarri në parkingun e një kompleksi në Tiranë, policia zbardh ngjarjen

Policia zbardh ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në fshatin Qehaj. Nderkohe ne pranga eshte vene  personi që gjuajti në ajër me armë zjarri si dhe shpallet në kërkim një shtetas tjetër.

Mesohet se i riu i arrestuar eshte Arnaldo Çiçaj, i cili ka qëlluar në në parkingun e një kompleksi, duke u larguar me shpejtësi.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, pas marrjes të njoftimit se në fshatin Qehaj, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, menjeherë kanë organizuar punën dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit të dyshuar, shtetasit A. Ç., 26 vjeç, si dhe u shpall në kërkim shtetasi E.S.

Në vijim të veprimeve të para proceduriale ka rezultuar se këta dy shtetas, ditën e djeshme kanë qëlluar me armë zjarri në ajër në parkingun e një kompleksi dhe më pas janë larguar me shpejtësi për t’i shpëtuar kapjes nga Policia”,-njofton policia.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të ngjarjes. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

//DRONI.al/

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje