COVID-i i merr jetën gardistit, simptomat i shfaqi dy ditë më parë

Ndaje

Një gardist ka ndërruar jetë nga COVID-i duke u bere keshtu viktima e dyte qe shenohet diten e sotme ne vend.

Sipas Report Tv mëson se gardisti me inicialet G.P. dy ditë më parë kishte shfaqur temperaturë të lartë.

Nisur nga simptomat, ai është dërguar në spitalin COVID-2, te Sanatoriumi nën kujdesin e mjekëve, por nuk ka arritur që të fitojë luftën me sëmundjen duke ndërruar jetë.

Me heret, nderroi jete nje 39-vjecar, i cili ishte mesues ne Shkoder, pas 10 ditesh i shtruar ne spital. Per te kishte nisur dhe nje fushate per te mbledhur para per kurimin e tij jashte shtetit.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje