“Kam njoftuar ambasadorin Grenell”, Avdullah Hoti zbulon nëse do të jetë i vetëm në Shtëpinë e Bardhë

Ndaje

Edhe Kryeministri Avdullah Hoti ka anuluar vizitën në Washington. Vendimi vjen pasi Gjykata Speciale dje ngriti aktakuzë ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

Për shkak të akuzës, Thaçi menjëherë anuloi vizitën në Washington, ku për 27 qershor ishte paraparë takimi me krerët e Serbisë.

Për shkak të zhvillimeve të reja në Prishtinë si rezultat i akuzave të dorëzuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, më duhet të kthehem në Prishtinë për t’u marrë me situatën. E kam njoftuar Ambasadorin Grenell se nuk mund të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë”, ka shkruar Hoti në Facebook të enjten.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje