Sërish shifra të larta, 66 të prekur me covid-19 në 24 orët e fundit

Ndaje

Edhe sot pritet te kete nje shifer te larte me raste te koronavirusit.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se janë 66 të prekur me covid-19 në 24 orët e fundit në vend.

Prej ditësh tashmë vendi ynë po regjistron shifra të larta të rasteve pozitive me covid-19.

Ditën e djeshme u regjistruan 50 raste të reja dhe një humbje jete, ndërsa ministra e Shëndetësisë tha se rritja e rasteve ditore pozitive në javën e fundit lidhet me uljen e vigjilencës dhe moszbatimin e rregullave të përcaktuara nga autoritetet shëndetësore.

vijon..

/DRONIi.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje