Shënohet viktima e 39 nga koronavirusi, shpërndarja e rasteve të reja në vend

Ndaje

Ne perditesimin e fundit, Ministria e nis me deklaraten e saj duke kerkuar vigjilence nga qytetaret.

Gjate 24 oreve te fundit, jane kryer 280 testime nga te cilet jane konfirmuar 66 raste pozitive. Pperkatesisht: 32 ne Tirane, 12 ne Kruje, 7 ne Vlore, 6 ne Durres, 3 ne Fier dhe Shkoder dhe 1 raste ne Lezhe dhe Elbasan, Tropoje.

Sipas, ministrise, ka nderruar jete dhe nje person, 67-vjecar, nga Shkodra,i cili ishte ne terapi intensive dhe i intubuar.

Në vendin tonë janë aktualisht 663 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë.

Aktualisht ne sherbimin infektiv po marrin shërbim 55 pacientë, 8 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 2 janë të intubuar.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/281712569548862/

vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje