Tag: rriten

Ekspertët sqarojnë situatën: Nuk ka shenja të një vale të dytë...

Britania nuk po hyn në një valë të dytë të infeksioneve të koronavirusit dhe rritja e numrit të rasteve janë rezultat i testimit në...

“Nuk mund të kursehen tamponët”, Ish-deputeti bën thirrje: Duhet këputur zinxhiri...

Diten e sotme, u be me dije se nje prej personave te infektuar dhe ne intubim ishte dhe nje mjek hematolog ne QSUT, i...

Rikthehen ditët me diell, nesër temperatura të larta

Ditët me reshje intensive do ti lenë vendin gradualisht orëve me diell. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e premte në vend moti do të nisë...

Rritet sërish numri i të infektuarve me Covid-19, bilanci gjatë 24-orëve...

Është rritur sërish numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri. Mesohet se gjatë 24-orëve të fundit në vendin tonë janë infektuar 50 persona...

Sërish shifra të larta, 66 të prekur me covid-19 në 24...

Edhe sot pritet te kete nje shifer te larte me raste te koronavirusit. Burime për Top Channel bëjnë me dije se janë 66 të prekur...

Shënohet rekord i ri, 82 raste me COVID-19 në vend në...

Janë rritur frikshëm rastet e infeksioneve me koronavirus në vendit tonë. Janë konfirmuar 82 raste me COVID-19 në vend në 24 orët e fundit. Burimet...

Regjistrohen raste të reja me COVID-19 dhe në Durrës

Regjistrohen 8 raste të reja me Covid-19 në Durrës. Dy prej tyre mësohet se janë vatra të reja, ndërsa 6 të tjerë janë kontakte të...

Specialistja e ISHP tregon rastet rrezikshme: I dyshuari për Covid priste...

Specialistja e Institutit të Shëndetit Publik Rovena Daja ka deklaruar në emisionin Abc-ja e Mëngjesit se pjesa më e madhe e pacientëve pozitivë me...

Sërish ditë rekord në vend, 44 raste pozitive në 24 orët...

Vazhdon të rritet numri i rasteve të reja me Covid-19. Burimet e para per mediat bëjnë mVazhdon të rritet numri i rasteve të reja...

Rekord rastesh me koronavirus, mjeku tregon pse nuk duhet të trembemi:...

Rezultatet e testeve serologjike të bëra në rreth 10,000 qytetarë në Bergamo kanë treguar se 57 për qind e tyre e kanë pasur koronavirusin....