LIVE/Një ditë pas shkatërrimit, Veliaj nuk humbet kohë: E shembëm teatrin natën për të mbrojtur protestuesit

Ndaje

Kryetari i Bashkise Erion Veliaj nuk ka humbur kohë dhe ka dale menjehere ne lidhje live per te prezantuar projektin e Teatrit te Ri me nje entuzizem te madh.

Veliaj nuk flet akoma per dhunen policore ndaj qytetareve te Tiranes, por mbron vetveten me mbeshtetjen e disa emrave te artisteve qe firmosen per ndertimin e Teatrit te Ri.

Veliaj shkoi deri aty sa dha dhe arsyen se pse vendosi shembjen e Teatrit gjate nates, me nje veprim qe shume e quajten kriminal dhe mafioz.

Por sipas Veliaj, kjo gje ndodhi per te mbrojtur protestuesit pasi në çdo moment tjeter ata do te ndiheshin te rrezikuar nga shembja.

Veliaj thote se ata qe protestuan nuk kerkuan referendum dhe se kerkesa nuk erdhi kurre, ndaj nuk u be e mundur qe shembja te vendosej me referendum.

Live

Një prezantim i detajuar 📑 për Këshillin Bashkiak lidhur me projektin e Teatrit të Ri Kombëtar🎭, si dhe njoftimin e dy projektvendimeve të rëndësishme për biznesin e bareve dhe hotelerisë në Tiranë. 📌

Publiée par Erion Veliaj sur Lundi 18 mai 2020

vijon…

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje