Tag: arsyet

Zbardhen detaje, pse u pezullua kreu i Task-Frocës së OFL-së

Zbardhen detaje në lidhje me pezullimin e zëevendësdrejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi. Mësohet se vendimi për pezullimin është marrë nga Gjykata Kundër korrupsionit dhe...

Avokatja e Fjolla Morinës befason gjykatën: Njëra është pistoletë për të...

Në mbrojtjen e paraqitur sot në gjykatë, avokatja e Fjolla Morinës, Aurora Guska ka thënë se armët e gjetura në çantë të këngëtares nuk...

Studimi i ri mbi 17 milionë njerëz, zbulohen faktorë të tjerë...

Një analizë e më shumë se 17 milion njerëzve në Angli - studimi më i madh në llojin e tij, sipas autorëve të saj...

LIVE/Një ditë pas shkatërrimit, Veliaj nuk humbet kohë: E shembëm teatrin...

Kryetari i Bashkise Erion Veliaj nuk ka humbur kohë dhe ka dale menjehere ne lidhje live per te prezantuar projektin e Teatrit te Ri...

Meta i kthen Kuvendit një tjetër ligj, arsyet që nuk u...

Presidenti i Republikës Ilir Meta i kthen maxhorancës për rishqyrtim ligjin “Për prokurimet në fushën e mbrojtjes dhe të sigurisë”. Në arsyetimin e kthimit të...

PD paraprin rreziqet: Arsyet pse ligji i pronësisë është anti-kushtetues, ne...

Partia Demokratike, nepermjet Jorida Tabakut ka renditur 5 arsyet pse ligji për Kalimin e Pronësisë që miraton kryeministri Rama sot, është anti-kushtetues. Sipas argumentit te...

I riu gjendet i pajetë në Korçë, dyshimet e para

Një i ri është gjetur i pajetë në një fshat të Korçës, në rrethana ende të paqarta. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lozhan. Viktima është...

Përse koronavirus u përhap kaq shpejt në Italinë e Veriut?

152 të infektuar dhe 3 të vdekur në Itali. Mbyllen shkollat dhe universitetet në veri të vendit. Dje, në orët e mbrëmjes, qeveria miratoi një...

Jul Deda tregon si u pajtua me Gent Zenelaj: Është kohë...

Ata kishin disa vite qe nuk flisnin me njeri-tjetrin dhe arsyeja ka qene  e pakuptueshme per publikun. Gent Zenelaj dhe Julian Deda u rikthyen ne...

Dolën gjallë dhe të vetëdijshëm: Pse vdiqën më pas Diena, Klementi...

Diena Karanxha, Saimir Gregu dhe Klement Cupi ishin mes 49 viktimave që shkaktoi tërmeti tragjik i tre ditëve më parë në vend. Ata u nxorrën gjallë dhe të vetëdijshëm...