Drejt spitalit për të bërë dializën, aksidentohen 4 pacientë në Elbasan

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në Elbasan, ku kanë mbetur të lënduar katër persona.

Sipas burimeve, bëhet  me dije se një mjet, që transportonte katër pacientë që do të bënin dializën në spital, ka dalë nga rruga në Labinot Fushë, 8 km larg Elbasanit.

Nuk dihet ende se çfarë e ka shkaktuar aksidentin që solli dhe përmbysjen e mjetit. Fatmirësisht, sipas asaj që raportojnë bluzat e bardha, të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Të plagosurit u dërguan me urgjencë në spital, ndërsa një prej tyre, ( një grua) ndodhet në reanmacion, ndërkohë që të tjerët do t’i nënshtrohen dializës. Aktualisht policia po heton në lidhje me zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje