Italia, ulje e shpejte e numrit te viktimave

Ndaje

Italia ka shenuar 431 viktima te reja ne 24 oret e fundit, shifra me e ulet qe nga gillimi i javes se fundit te marsit. Nje dite me pare numri i viktimave ishte 619 viktima.

Numri total i viktimave ne Itali eshte 19 899.
Nderkohe numrini te prekurve te rinj 24 oret e funidt eshte 4092 nga 4694 qe kishte nje dite me pare.

Nderkohe numri i te prekurve ne total nga covid 19 ka shkuar ne 156363.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje