Këngëtarja me famë botërore infektohet nga Covid-19, bën dhe gjestin e veçantë për spitalet

Ndaje

Këngëtarja e njohur Pink rezultoi pozitiv me COVID-19. Në një status në rrjetet sociale, Pink ka treguar se si dy javë më parë pati shenjat e koronavirusit bashkë me djalin e saj 3 vjeç. Pas bërjes së analizave pozitive doli vetëm ajo , ndërsa djali i këngëtares nuk ishte infektuar me koronavirus.

Dy javë më parë, djali im tre vjeçar Jameson dhe unë shfaqëm simptoma të Covid-19. Për fat të mirë, mjeku ynë i kujdesit parësor dyshoi menjëherë dhe pas testit unë dola pozitiv,” tha ajo. Familja qëndroi në shtëpi për dy javë, dhe pas kësaj periudhe testoi negativ disa ditë më parë.

MESAZHI I SAJ I PLOTE

Dy javë më parë, djali im tre vjeçar, Jameson, dhe unë u treguan simptoma të COVID-19. Shkurtimisht, mjeku ynë i kujdesit parësor kishte qasje në teste dhe unë dola pozitivisht.

Familja ime tashmë ishte strehuar në shtëpi dhe ne vazhduam ta bënim këtë për dy javët e fundit pas udhëzimit të mjekut tonë. Vetëm disa ditë më parë ne u riprovuam dhe tani jemi fatmirësisht negativ. Ishte një durim dhe dështim i qeverisë sonë për të mos bërë testime më të arritshme.

Kjo sëmundje është serioze dhe e vërtetë. Njerëzit duhet të dinë se prek të rinjtë dhe të moshuarit, të shëndetshëm dhe jo të shëndetshëm, të pasur dhe të varfër, dhe ne duhet të bëjmë testimin falas dhe më të arritshëm për të mbrojtur fëmijët tanë, familjet tona, miqtë tanë dhe komunitetet tona. Në përpjekje për të mbështetur profesionistët e kujdesit shëndetësor që po luftojnë në vijat e frontit çdo ditë, unë dhuroj 500,000 dollarë për fondin e urgjencës së spitalit Universitar Universiteti Temple në Filadelfia për nder të nënës time, Judy Moore, e cila punoi atje për 18 vjet në Qendrën e Kardiomiopatisë dhe Transplantit të Zemrës . Për më tepër, dhurova 500,000 dollarë për fondin e urgjencës së kryetarit të bashkisë së Los Angeles-it të kryetarit të bashkisë së Los Angeles-it.

Faleminderit për të gjithë profesionistët tanë të kujdesit shëndetësor dhe të gjithë në botë që po punojnë kaq shumë për të mbrojtur të dashurit tanë. Ju jeni heronjtë tanë! Këto dy javë të tjera janë thelbësore: ju lutemi qëndroni në shtëpi. Ju lutem. Qëndroj. Në shtëpi.

View this post on Instagram

Two weeks ago my three-year old son, Jameson, and I are were showing symptoms of COVID-19. Fortunately, our primary care physician had access to tests and I tested positive. My family was already sheltering at home and we continued to do so for the last two weeks following the instruction of our doctor. Just a few days ago we were re-tested and are now thankfully negative. It is an absolute travesty and failure of our government to not make testing more widely accessible. This illness is serious and real. People need to know that the illness affects the young and old, healthy and unhealthy, rich and poor, and we must make testing free and more widely accessible to protect our children, our families, our friends and our communities. In an effort to support the healthcare professionals who are battling on the frontlines every day, I am donating $500,000 to the Temple University Hospital Emergency Fund in Philadelphia in honor of my mother, Judy Moore, who worked there for 18 years in the Cardiomyopathy and Heart Transplant Center. Additionally, I am donating $500,000 to the City of Los Angeles Mayor’s Emergency COVID-19 Crisis Fund. THANK YOU to all of our healthcare professionals and everyone in the world who are working so hard to protect our loved ones. You are our heroes! These next two weeks are crucial: please stay home. Please. Stay. Home.❤️

A post shared by P!NK (@pink) on

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje