Në Kosovë ndalohen dhe deputetët që thyejnë rregullat e karantinës

Policia e Kosovës ka ndaluar pasditen e së hënës deputetin e Kuvendit të Kosovës, Rasim Demiri. Deputeti i koalicionit VAKAT u ndalua së bashku me një person tjetër në qytetin e Prizrenit ndërsa kishin dalë për gjueti.

Burime nga policia e Kosovës konfirmojnë për mediat se deputeti Demiri u ndalua së bashku me një mikun e tij pasi kishin shkelur orarin e caktuar nga qeveria për të qëndruar në shtëpi për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Sipas policisë, pas verifikimeve rezultoi se deputeti nuk kishte as leje për armën e gjahut që iu gjet me vete.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje