Tag: ndalohet

Në Kosovë ndalohen dhe deputetët që thyejnë rregullat e karantinës

Policia e Kosovës ka ndaluar pasditen e së hënës deputetin e Kuvendit të Kosovës, Rasim Demiri. Deputeti i koalicionit VAKAT u ndalua së bashku...

DEVOLL/Policia postblloqe dhe përndjekje për bujqit që dalin të punojnë në...

Ne kushtet kur vendi yne eshte ne izolim dhe nuk ka veprimtari te medha prodhuese, ka gjithmone nje rrezik te madh, qe vendi te...

Familjarët e Kacifas ndalohen në ceremoninë për ushtarët grekë, shpërthen e...

Sot po mbahet festa Kombëtare e Greqisë e cila po përkujtohet sot me një ceremoni. Fillimisht në varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë dhe...

Dëshmitë kontradiktore, Prokuroria urdhëron shoqërimin e Marsida Qatjas

Prokuroria e Kavajës ka lëshuar urdhër ndalimi për Marsida Qatjan, nënë e tre fëmijëve. 31-vjeçarja do të rimerret sërish në pyetje, pasi sipas organit të...

VIDEO/Dalin pamjet e ndalimit, vijojnë arrestimet për grupin kriminal të zbuluar...

Shkon në 58 numri i të ndaluarve  në kuadër të megaoperacionit policor të koduar "Limit". Në pranga ka rënë H. S., 65 vjeç, banues në...

Jo më duhan kudo, për ta shitur duhet pajisja me licencë...

Së shpejti, një paketë cigare nuk do të mund ta blesh dot në çdo dyqan lagje, apo supermarket, apo lokal. Ministria e Shëndetësisë me anë...

NJOFTIMI/ Ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla i ndalohet familjarisht hyrja në SHBA

Pas vendimit të Departamentit të Shtetit, i cili ndaloi hyrjen në Shtetet e Bashkuara ish-Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë Adriatik Llalla, vjen reagimi nga...