Urgjenca e infektivit, deri tani 3 persona erdhën më autoambulancë

Ndaje

Është shtruar në spitalin infektiv një grua 65 vjece e cila ka problem me frymëmarrrjen. Deri tani kanë ardhur sot në spitalin infektiv 3 perosna përmes autoambulancës, raporton gazetari i neës 24 Erjon Skëndaj.

Sipas Skëndaj, ka edhe raste kur pacientët vijnë dhe marrin ndihmën e parë dhe më pas edhe kthehen. Deri tani janë hospitalizuar në infektiv 43 pacientë ndërkohë që 4 prej tyre janë në terapi intensive por jot ë intubuar.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje