E gjithë vëmendja tek koronavirusi, por Greqinë e godet një tërmet i fortë

Ndaje

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë, në një moment kur e gjithë vëmendja është tek koronavirus. Tërmeti ishte me magnitudë 4.0 të shkallës rihter.

Epiqendra ishte në jug të Greqisë, 2 km në veri të Pyrgos dhe 5 km në perëndim të Varvasaina. Lëkundjet u ndjenë edhe në kryeqytet, në Athinë.

Thellësia e lëkundjeve ishte 17 km. Lëkundjet u klasifikuan si shkalla 4 e tërmetit.

DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje