Helmohen nxënësit e shkollës në Bulqizë, një vajzë dërgohet me urgjencë në Tiranë

Rikthehen situatat delikate te helmimit të nxënësve në shkolla. Raportohet se një  nxënëse nga fshati Godvi, Bulqizë, është dërguar me urgjencë në spital me shenja helmimi dhe aktualisht eshte duke u transferuar ne Tirane.

Dyshohet se bëhet fjalë për një grup nxënësish të shkollës 9 vjecare të këtij fshati që nuk janë ndjerë mirë.

Dyshohet se nxënësit janë ndjerë keq pasi mund të jenë helmuar nga tymi i kaldajës. Sipas burimeve, ngrohja në këtë shkollë bëhet me pelet.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje