Tag: helmim

Helmohen nxënësit e shkollës në Bulqizë, një vajzë dërgohet me urgjencë...

Rikthehen situatat delikate te helmimit të nxënësve në shkolla. Raportohet se një  nxënëse nga fshati Godvi, Bulqizë, është dërguar me urgjencë në spital me...

VIDEO/Tragjedia në Librazhd, vëllai i 19-vjeçares vajton: Kush ta bëri këtë...

Edhe pse nuk ka ende një arsye dhe motiv per ngjarjen e rende në Librazhd, situata mbetet ende dramatike dhe ne kushtet e një...

Helmohet çifti i sapomartuar në Librazhd, ndërron jetë 19-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Librazhd, ku një çift të sapomartuar kanë mbërritur të helmuar në spitalin e qytetit. Mësohet...

Avokati Goxhaj prej ditësh në spital pas helmimit të rëndë, flet...

Prej disa ditësh është ndjerë mungesa e një prej zërave opozitarë, avokatit Altin Goxhaj. Burimet bëjnë me dije se mungesa e tij, lidhet me...

LAJM I FUNDIT/32 vite burg për nusen që helmoi vjehrrën

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 32 vite burg Marjana Cmeta për helmimin e vjehrrës së saj.Prokuroria e Krimeve të Rënda më 4 tetor kërkoi...

Helmimi i nxënësve/ Flet drejtori i spitalit të Peshkopisë: Një vajzë...

Drejtori i spitalit të Peshkopisë, Artan Bitri ka folur rreth helmimit të nxënësve në shkollën e Shupenzës. Sipas tij, në spital kanë shkuar tre vajza,...

Nusja helmoi vjehrrën, Prokuroria kërkon 35 vite burg për Marjana Cmetën

Prokuroria ka kërkuar 35 vite burg për Marjana Çmetën, nusen e cila akuzohet se vrau vjehrrën e saj, Lirie Lami në Kamëz, ngjarje e...

50 persona pretendojnë helmim nga uji, reagon IKSH

Rreth 50 persona, banorë të lagjes nr.1 dhe të lagjes së “Vilave” në qytetin e Kukësit, pretendojnë se janë helmuar nga uji i pijshëm,...

Vetëhelmohet nëna e dy fëmijëve, niset me urgjencë në Tiranë

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë-Vajgurore, ka tentuar t’i japë fund jetës, duke pirë helm. Ajo po mbahet nën kujdesin e mjekëve në...

E rëndë në Durrës, e mitura i jep fund jetës me...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit. Sipas burimeve, një 14 vjeçare i ka dhënë fund jetës në fshatin Rrashbull. Mësohet se shtetësja...