Tag: bulqize

LAJMI I FUNDIT/ Plagosen me thike dy vellezer ne Bulqize

Dy vellezer u plagosen me thike sot ne Bulqize. Ngjarja ndodhi pasdite dhe ende nuk jane te qarta rrethanat. Mesoeht se njeri nga vellezerit eshte...

DETAJE/Pse vdiq minatori në galeritë e Martaneshit? Policia arreston brigadierin e...

Policia e Bulqizës ka arrestuar brigadierin e një minierë në Martanesh, ku ditën e djeshme (24 qershor) humbi jetën një vagonist. ''Nga specialistët për Hetimin...

VIDEO/Kërcënuan me gjobë biznesmenin në Bulqizë, arrestohet njëri prej autorëve

Arrestohet një nga autorët e dyshuar të gjobvënies ndaj biznesmenit G.B më 19 qershor. 27-vjeçari së bashku me një person tjetër kanë kërcënuar për gjobëvënie...

BULQIZE/ Policia rrethon personin qe kercenoi e vuri gjobe biznesmenit, detajet

Policia e Bulqizes identifikoi autorin e kercenimit dhe gjobes ndaj nje biznesmeni te ketij qyteti. Ai eshte Feruzan Shehu i cili ia doki te...

Shpërthejnë rastet në rrethe, COVID-19 në Mat, Lushnjë dhe Bulqizë

Mati është futur sërish në zonat e prekura nga Covid-19. Aktualisht janë shfaqur 6 raste të reja në Njësinë Administrative Rukaj në Bashkinë e...

DETAJE/Tre persona i sulen policit në detyrë, arrestohen në flagrancë në...

Policia e Bulqizës ka arrestuar tre persona pasi kundërshtuan me forcë policin në detyrë teksa i kërkoi që të tregonin dokumentet e makinës. Në momentin...

Policia zbulon automatik dhe “shot gun” pa leje, kapet i riu...

Policia e Bulqizës ka arrestuar një 33 vjeçar, pasi iu kapën dy armë pa leje. Burime zyrtare bëjnë me dije se gjatë ditës së djeshme...

BULQIZE/ Nuk mund te beje joga, mbledh kanace!

Ish deputetja e PD, Dhurata Çupi sjell historinë e një qytetari që mbledh kanaçe në Bulqizë dhe që nuk rri dot në karantinë se...

Helmohen nxënësit e shkollës në Bulqizë, një vajzë dërgohet me urgjencë...

Rikthehen situatat delikate te helmimit të nxënësve në shkolla. Raportohet se një  nxënëse nga fshati Godvi, Bulqizë, është dërguar me urgjencë në spital me...

Ekspertiza zbulon shkakun, ja çfarë e shkaktoi vdekjen e nënës dhe...

Tre pjesëtarët e familjes Tola në fshatin Ostren të Bulqizës dyshohet se kanë humbur jetën si pasojë e asfiksisë nga soba e drurit, me...