Shpërthim i madh në Elbasan, në familjen në qendër të qytetit

0Shares
0

Dy panele diellore kanë shpërthyer mëngjesin e sotem ne Elbasan.

Nga informacionet paraprake, mesohet se panelet diellore pësuan defekt teknik dhe kanë shpërthyer duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka persona të lënduar, vetëm dëme materiale.

Njoftimi zyrtar i policisë:

Në lagjen “Kala”,Elbasan, në lokalin  në pronësi të shtetasit E.S., dyshohet se  si pasojë e një defekti teknik,  ka plasur një bolier dhe për pasojë  kanë plasur dhe  tre panele diellore që ishin të vendosura sipër lokalit.

Nuk ka dëme në njerëz, vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje