Rihapet dosja ‘Tahiri’/Ish-ministri kërkon pafajësinë në Apel, caktohet data e seancës

Ndaje

Gjykata e Posaçme e Apelit cakton datën 12 mars, ora 09:30 për zhvillimin e seancës së parë të dosjes ndaj Saimir Tahirit.

Në Apel ish-ministri Tahiri kërkon pafajësinë, ndërsa Prokuroria kërkoi dënimin e tij për “trafik narkotikësh” dhe “grup i strukturuar”.

Kolegji penal përbëhet nga gjyqtarët:

Albana Boksi Kryesuese

Nertina Kosova Anëtare

Nure Dreni Anëtare

Në Shkallën e Parë Tahiri u dënua me 5 vjet për “shpërdorim të detyrës” por nuk u gjet fajtor për akuzat e trafikut të drogës.

Duke qenë se më parë kishte pranuar gjykimin e shkurtuar, atëherë dënimi, sipas vendimit, u konvertua në 3 vjet e 4 muaj shërbim prove.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje