Tag: APEL

Zhduket 15-vjeçarja në Vlorë, babai mes lotësh: Është parë në një...

Një 15-vjeçare e quajtur Ergita Liço është shpallur e humbur nga familja e saj 3 ditë më parë në Vlorë. Rreth orës 23:30 familjarët e...

Rihapet dosja ‘Tahiri’/Ish-ministri kërkon pafajësinë në Apel, caktohet data e seancës

Gjykata e Posaçme e Apelit cakton datën 12 mars, ora 09:30 për zhvillimin e seancës së parë të dosjes ndaj Saimir Tahirit. Në Apel ish-ministri...

Vijon ende gjyqi, caktohen gjyqtarët që do të shqyrtojnë çështjen e...

Duke qënë se ish-ministri Tahiri e ka apeluar vendimin e fundit te Gjykates ndaj tij, sot eshte hedhur dhe shorti për caktimin e kolegjit...

FOTO/Dalin pamjet para rrëmbimit të Renit, nëna e këngëtarit të tallavasë...

Publikohen pamjet e mbrëmjes së 29 Qershorit 2014, ditën kur është parë për herë të fundit në publik këngëtari i tallavasë Renato Hamza, i...

DETAJE/Pse ishte në Durrës Rraja, zbardhet dhe numri i dyshuar i...

I arrestuari i vetëm për atentatin ndaj prokurorit të Durrësit, Arian Ndojës, Pëllumb Muharremit dhe Andi Malokut, kërkon lirinë në Apel. Redjan Rraja nuk...

Redjan Rraja kërkon në Apel lirimin, përdor si alibi modelen e...

Avokati i Redjan Rrajës ka ankimuar në Apel vendimin e Gjykatës për masën ‘Arrest me burg’ ndaj klientit të tij. Kujtojmë se Gjykata e Krimeve...

“Nuk e di kë mbron, po trego të vërtetën”, flet kushërira...

Ngjarja e 10 Tetorit vazhdon ende të marrë vëmendjen e mediave, kjo pasi në histori po hyjnë dhe personazhe të tjerë të cilët japin...

Ambasada Amerikane bën apelin e rëndësishëm: Duhet ndihma juaj

Ambasada Amerikane në Tiranë ka një tjetër apel. Ajo i  është bashkuar thirrjeve ndërgjegjësuese për ditën ndërkombëtare të Tokës. Sipas Ambasadës, shqetësimi për mirëqenien e...

Dita Ndërkombëtare e Personave me Aftësi të Kufizuara, Meta ka një...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta në Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara,deklaron se institucioni që ai drejton ofron mbështetje të...

VIDEO/At Nikolla vuan nga dy sëmundje të rënda, apelon për ndihmë

At Nikolla Marku, prifti drejtues i kishës ortodokse autoqefale me qendër në Elbasan, vuan nga dy semundje të rënda ajo e parkinsonit dhe hernia diskale. Në...