Tag: saimir tahiri

Gjykata e Lartë regjistron rekursin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri

Gjykata e Lartë ka regjistruar rekursin e ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri i cili ka kundërshtuarvendimin e Apelit të Posaçëm në 26 qershor për të...

Beteja e ‘ashpër’ e drejtësisë për ish-ministrin, dorëzon sot rekursin në...

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtori i Policisë së Vlorës Jaeld Çela pritet që të dorëzojnë gjatë ditës së sotme rekurs në Gjykatën...

“Më vjen ndot dhe turp”, shpërthen Tahiri pas vendimit: Nuk e...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, flet pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të rikthyer çështjen në pikën zero. “Jo, nuk e prisja, është mbas...

Pritet vendimi për ish-ministrin, Tahiri ironi para Gjykatës: “Kështu e hanë...

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar shpall sot më 24 qershor vendimin për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe...

Ngec sërish drejtësia për ish-ministrin, shtyhet seanca për Saimir Tahirin

Gjykata e Apelit ka shtyrë sërish seancën  gjyqësore ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish drejtorin e policisë së Vlorës Jaeld Çela,...

Shtyhet sërish seanca ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri: Nuk konsiderohet e ngutshme

Është shtyrë sërish seanca gjyqësorë për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policisë Jaeld Çelën, dhe shkak është bërë pandemia e Covid-19. Gjykata...

Rihapet dosja ‘Tahiri’/Ish-ministri kërkon pafajësinë në Apel, caktohet data e seancës

Gjykata e Posaçme e Apelit cakton datën 12 mars, ora 09:30 për zhvillimin e seancës së parë të dosjes ndaj Saimir Tahirit. Në Apel ish-ministri...

Vijon ende gjyqi, caktohen gjyqtarët që do të shqyrtojnë çështjen e...

Duke qënë se ish-ministri Tahiri e ka apeluar vendimin e fundit te Gjykates ndaj tij, sot eshte hedhur dhe shorti për caktimin e kolegjit...

PD: Rama të lejojë policinë e tij të vendosë në shënjestër...

Partia Demokratike, pasi kerkoi qe kryeministri Edi Rama ta  niste punen e OFL me testimin e pasurise se Edmond Begos, tanime i rikujton nje...

DOSJA/Gjykata zbardh provat, ish-ministri Tahiri lidhje të ngushtë me Habilajt

Publikimi i dokumentit prej 140 faqesh me argumentimin e vendimit për ish-ministrin Tahiri, e riktheu këtë të fundit në vemendjen e mediave ditën e...