Pritet vendimi për ish-ministrin, Tahiri ironi para Gjykatës: “Kështu e hanë të gjithë!”

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar shpall sot më 24 qershor vendimin për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policise së Vlorës, Jaeld Çela.

Ish-ministri Tahiri u paraqit në Gjykatë rreth orës 09:40, i shoqëruar nga avokati i tij Maks Haxhia.

Në dukje i qetë dhe i buzëqeshur Tahiri iu përgjigj me batutë dhe një nga operatorëve: “Kështu e hanë të gjithë.”

Rreth 6 muaj më parë Jaeld Cela dhe ish-ministri Sajmir Tahiri u shpallën fajtor nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda për shpërdorim detyre.

Për Saimir Tahirin dënimi i Shkallës së Parë u konvertua në 3.5 vite ne shërbim prove, ndërsa Jaeld Çela u dënua me 5 vite burg.

vijon..

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje