Këlliçi: Menaxhimi i fondeve? Me Ahmetaj ministër, mision i pamundur!

Ndaje

Mirënjohje pa kufi miqve dhe aleatëve të Shqipërisë, të cilët nuk na kanë braktisur kurrë.

Kështu shprehet kryetari I FRPD, Belind Këlliçi pas përfundimit të Konferencës së Donatorëve në Bruksel, ku u mblodhën 1.15 miliardë euro në ndihmë të procesit të rindërtimit pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Sipas Këlliçit, detyra e vetme tani e Edi Ramës mbetet, transparenca dhe ndershmeria në menaxhimin e fondeve.

“Pas deshmise se solidaritetit boteror, detyra e vetme tani e Edi Rames mbetet, transparenca dhe ndershmeria ne menaxhimin e fondeve! Megjithese duke patur parasysh qe Minister Rindertimi eshte Arben Ahmetaj, ky mision duket i pamundur…

Mirenjohje pa kufi miqve dhe aleateve te Shqiperise, te cilet nuk na kane braktisur kurre ne momentet me historike tonat. FALEMINDERIT!”, shkruan Këlliçi në reagimin e tij.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje