FOTO/ Rikthehen pamjet e viteve ‘90 te Rruga e Ambasadave, qindra para gjermanes

Ndaje

Sot para Ambasadës Gjermane, qindra të rinj qëndronin në radhë për të zhvilluar intervistën. Të gjithë kishin një qëllim, të merrnin vizën e punës për të emigruar në Gjermani.

Gazeta Mapo publikoi nje foto ku rradha e te rinjve te kujtonte pamjet e viteve 90 te rruga e ambasadave.

Me familje ose të vetëm, qytetarët ishin duke pritur për një “Po” nga Ambasada Gjermane, pasi më herët kanë aplikuar për punë pranë bizneseve në Gjermani. Kjo pamje tregon dëshirën e të rinjëve për tu larguar nga Shqipëria.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje