VIDEO/Makina e copëtuar pas aksidentit në Pogradec, një prej shoferëve rëndë, niset për trajtim tek ‘Trauma’

Ndaje

Të tjera detaje dalin në dritë nga aksidenti i rëndë që ndodhi mbrëmë në Pogradec, ku si pasojë e përplasjes së dy mjeteve u plagosën 5 persona.

Ngjarja ndodhi në afërsi të tunelit panoramik në aksin nacional Pogradec-Tiranë. Ndersa, një prej personave më të plagosur rëndë, Enri Collaku, drejtuesi i mjetit tip “Benz”, është dërguar në spitalin e Traumës, për ndihmë më të specializuar.

Burime nga policia bëjnë të ditur se ka qenë pikërisht Collaku ai që ka bërë parakalimin e gabuar dhe ka përplasur mjetin tjetër. Ndërsa mësohet se është proceduar në gjendje të lirë, pasi gjendja e tij ishte e rëndë.

Makinat janë dëmtuar kryesisht në pjesën e përparme të tyre, ku përmes pamjeve të marra në vendngjarje njëra është tip Benz.

Qytetari dergon video nga aksidenti ne PogradecDyshohet se njëra nga makinat ka tentuar të parakalojë një triçikel, duke sjellë më pas humbjen e kontrollit dhe përplasjen me automjetin tjetër.Makinat janë dëmtuar kryesisht në pjesën e përparme të tyre, ku përmes pamjeve të marra në vendngjarje njëra është tip Benz.

Publiée par Reagoj Për Pogradecin sur Lundi 20 janvier 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje