E FUNDIT/Opozita mandaton Bylykbashin dhe Vasilin për të diskutuar me PS, 3 kërkesat për reformën zgjedhore para takimit

Opozita ka rikonfirmuar qëndrimin e saj të tetorit për reformen zgjedhore dhe ka mandatuar Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasilin për të diskutuar me palën tjetër.

Ndërkohë që në orën 13:00 do të zhvillohet një tryezë ku do të marrin pjesë Damian Gjiknuri nga PS, Oerd Bylykbashki nga PD, Rudina Hajdari, përfaqësuese e opozitës parlamentare dhe Petrit Vasili nga LSI.

Në përfundim të takimit mes përfaqësuesve të të gjitha palëve do të ketë dhe një prononcim për mediat. Sakaq, ne kemi mesuar dhe 3 kërkesat e përfaqësuesve të opozitës në takimin e orës 13.00 për reformën zgjedhore:

1. Miratim i reformës zgjedhore në mënyrë transparente, gjithëpërfshirëse, konsensuale mes partive politike.

2. Hartimi dhe diskutimi i reformës jashtë parlamentit në tryezën politike të partive.

3. Miratimi pa ndryshime nga komisioni dhe Parlamenti i produktit konsensual të tryezës politike.

LIVE – Zgjidhja e krizës do të vijë përmes zgjedhjeve të parakohshme.

LIVE – Zgjidhja e krizës do të vijë përmes zgjedhjeve të parakohshme.

Publiée par Lulzim Basha sur Mardi 14 janvier 2020

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje