Tag: reforma zgjedhore

Gjiknuri zbulon ofertën për opozitën, Rama mesazh nga Twitteri: Doni koalicion...

Damian Gjiknuri ka zbuluar ofertën e mazhorancës për opozitën jashtëparlamentare në ditën e sotme lidhur me ndryshimet kushtetuese, Listat e Hapura dhe koalicionet parazgjedhore. Sipas...

Yuri Kim vijon takimet, pas Ramës bisedime me presidentin Meta

Ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim, është duke zhvilluar një takim me Presidentin e Republikës Ilir Meta, në zyrën e tij. Ku takim vjen...

Rama i përgjigjet thirrjes së Bardhit: Nuk keni asnjë tagër ti...

Duke folur nga foltorja e Kuvendit për çështjen e Reformës Zgjedhore, kryeministri Rama i ka kthyer pergjigje sekretarit te pergjithshem te PD, i cili...

Mbyllen negociatat, Gjiknuri dorëzon draftin final për Reformën Zgjedhore

Bashkëkryetari i reformës zgjedhore Gjiknuri i ka përcjellë Kuvendit draftin final për reformën zgjedhore. Negociatat politike janë mbyllur mbrëmë me disa ndryshime në amendamente. Amendamenet...

Afati drejt limitit, Gjiknuri thërret mbledhjen e Këshillit Politik

Ndërsa 30 Qershori po afron, datë kur skadon edhe afati i Komisionit të Posacëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetari i i këtij komisioni, Damian...

Meta provokon Ramën: Edhe Ramiz Alia e donte opozitën, shtyu datën...

Në konferencën e përjavshme me gazetarët, Presidenti Ilir Meta kërkoi nga palët politike që t’i qëndrojnë marrëveshjes për Reformën Zgjedhore. Meta theksoi se zgjedhjet e...

Rama ‘nxjerr kokën’ për reformën zgjedhore, del kundër koalicioneve: Është një...

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit u shpreh se listat e hapura nuk janë zgjidhje dhe nuk kanë për të sjellë cilësi në...

Paloka zbulon “pakënaqësitë” e opozitës parlamentare: E nxorën kokën, duan të...

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka përmes një statusi në Facebook thotë se deputetët e opozitës parlamentare e nxorën kokën më në fund. Sipas tij,...

PPE nga Brukseli kundër Ramës: Të përmbyllet para 2021 reforma zgjedhore,...

Grupi Parlamentar i Partive Popullore Europiane ka dalë sot sërish me një deklaratë në websajtin zyrtar që të nxjerrë në emër të nenkryetarit Kovatschev...

Berisha për marrëveshjen e arritur: Ja pse shënon shënon vetëm një...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me marrëveshjen mes mazhorancës dhe opozitës për administrimin zgjedhor. Për ish-kryeministrin Berisha, ky është vetëm...