Tag: reforma zgjedhore

“PS po kushtezon gjykaten zgjedhore per te bllokuar reformen”

https://www.facebook.com/1517031674/posts/10221582618504267/?d=n Oerd Bylykbashi i përgjigjet përfaqësuesit të kryeministrit. “Kushtëzim me qëllim bllokimin e Reformës Zgjedhore”, thote ai ne lidhje me refuzimin e PS per nje...

Alibeaj shpjegon 4 shtyllat kryesore të paketës së PD kundër krimit...

Partia Demokratike ka prezantuar propozimet kundër krimit zgjedhor, nëpërmjet përfaqësuesve për reformën zgjedhore Oerd Bylykbashi, Enkelejd Alibeaj dhe Ivi Kaso. Alibeaj u shpreh se motivi...

PD prezanton propozimet kundër krimit zgjedhor, Bylykbashi tregon detajet: Synimi i...

Partia Demokratike ka prezantuar propozimet kundër krimit zgjedhor. Tre përfaqësuesit e PD për reformën zgjedhore, Oerd Bylykbashi, Ivi Kaso dhe Enkelejd Alibeaj dhanë detajet...

Zbardhen propozimet e reja të PD për reformën zgjedhore, çfarë përfshihet...

Partia Demokratike ke dorëzuar propozimet e para për reformën zgjedhore, ku perfshihen 3  paketa për ndarjen e politikës nga krimi dhe goditjen e krimit...

DETAJE/Ekspertët e OSBE-ODIHR mbërrijnë në Tiranë, roli i tyre në reformën...

Ekspertët e OSBE-ODIHR ndodhen sot në Tiranë për reformën zgjedhore. Ata do të zhvillojnë takim me Këshillin Politik në orën 17:00 për reformën zgjedhore. Dy...

“Pas reformës zgjedhore ka zgjedhje”, Gjata-Ballës: Misioni është i qartë dhe...

Zhvillimet politike kane shkuar deri ne pikën, ku opozita dhe mazhoranca kane arritur nje dakordesi per reformen zgjedhore, ku pak dite me pare publikuan...

VIDEO/Dakordësohet kalendari i punës dhe metodologjia për reformën zgjedhore, zbardhen propozimet...

Përfaqësuesit e opozitës dhe mazhorancës, Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi, Rudina Hajdari dhe Petrit Vasili, së bashku me ekspertët respektivë kanë zhvilluar sot takimin e...

E PLOTE/Marrëveshja për reformën zgjedhore, kë falenderoi Basha, planet e opozitës...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basham, deklaroi sot nga selia blu se sapo të përmbyllet reforma zgjedhore, opozita do të nisë me shtyrjen përpara...

E FUNDIT/Opozita mandaton Bylykbashin dhe Vasilin për të diskutuar me PS,...

Opozita ka rikonfirmuar qëndrimin e saj të tetorit për reformen zgjedhore dhe ka mandatuar Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasilin për të diskutuar me palën...

Ironia e ish-ministrit: Çfarë reformë! E denjë fiks për Boschart gishtin

Reforma zgjedhore dhe debatet për të kanë rrëmbyer vemendjen e të gjithëve, ndërsa ish-ministri Manjani kap një aspekt të saj duke bere dhe ironi...