“Po loboj për Kosovën në Nigeri”, Ministra e Jashtme për deklaratat e ish-missit: Nuk jemi në dijemi të kësaj përpjekje

Ndaje

Ne një reagim të gjatë, modelja dhe ish-missi Agnesa Vuthaj shpjegoi se njohja me miliarderin e njohur indian me te cilin u tha se udhetonte ne avionin e ti privat, e kishte bere per të lobuar për njohjen e Kosovës në vendet e tjera, sidomos Nigeri.

E për kërë përpjekje të saj, Insajderi ka kontaktuar me Jetlir Zyberaj, këshilltari i ministrit në largim të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

Ai ka thënë që MPJ-ja nuk është dijeni për këtë angazhim të modelës Agnesa Vuthaj, mirëpo e vlerëson shumë vullnetin e shprehur per t’i shërbyer vendit.

 

MPJ, aktivitetin e vet e zhvillon ne linje zyrtare, ndersa e vleresojme angazhimin e secilit qe jep kontributin e vet pozitiv ne kete drejtim. Sa i perket pyetjes tuaj, jo, nuk kemi qene ne dijeni per kete angazhim, pasi qe s’ka pasur koordinim me neve, perkunder faktit qe e vleresoj shume vullnetin e shprehur per t’i sherbyer vendit”, ka thënë Zyberaj për Insajderin.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje