VIDEO/Një muze i gjithi për seksin, ishulli i njohur korean që e dashuron erotizmin

Ndaje

Pervec Hollandës, e cila njihet per ‘shkeljen e tabuve’, dhe nje ishull i njohur ne bote eshte epiqendra e erotizmit, sa i ka kushtuar nje park dhe nje muze te tere.

Behet fjale per ishullin Jeju në Korenë e Jugut i cili po i thyen tabutë jo me një, por me dy muzeume dedikuar të gjitha aspekteve të seksit, sipas BBC. Në një reportazh me pamje nga Sang Hyun Lee dhe Kwon Moon, përshkruhen këta muze dhe qëllimi i tyre.

Veprat historike janë radhitur sipas periudhave historike dhe organizuar sipas rajoneve, Azia, Afrika, Europa.

Ishulli Jeju ka dhe një muzeum të dytë. Ka dhe “Loveland”, një park me temë erotike që synon t’i bëjë njerëzit të ndihet rehat lidhur me seksin, tha Menaxheri i Përgjithshëm i “Loveland”  Lee Songhyun.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje