Tag: muzeu

Lamtumira e fundit për Moikom Zeqo, djali i tij mesazh prekës...

Sot i jepet lamtumira e fundit për studiuesin, politikanin dhe shkrimtarin Moikom Zeqo, pak ditë pas ndarjes së tij nga jeta. Homazhet po zhvillohen nga...

Izolimi sjell pasojat e rënda në Hollandë, vidhet piktura e shtrenjtë...

Një pikturë nga Vincent van Gogh me një vlere deri në 5 milion has është vjedhur nga një muze holandez i mbyllur aktualisht për...

FOTO/Pas largimit nga pallati mbretëror, fillon ‘hakmarrja’ e parë për Princ...

Burime pranë Pallatit të Buckhingam bënë me dije se e gjithë familja përfshirë edhe Mbretëreshë Elisabeth janë tejet të zhgënjyer nga vendimi i ciftit...

VIDEO/Një muze i gjithi për seksin, ishulli i njohur korean që...

Pervec Hollandës, e cila njihet per 'shkeljen e tabuve', dhe nje ishull i njohur ne bote eshte epiqendra e erotizmit, sa i ka kushtuar...

FOTO/“Banda e limuzinës” kryen grabitjen më të madhe, vidhen bizhuteri me...

Një grabitje e përmasave jo të zakonshme, ka ndodhur në Dresden të Gjermanisë. Mediat e kanë cilësuar “Banda e Limuzinës” pasi grabitësit u larguan...

VIDEO/Emigranti shqiptar e mban fjalën, vjen në Krujë dhe bën gjestin...

Gjestet e mira nuk kushtojnë dhe as nuk të mundojnë. Përkundrazi ato vlerësohen më së shumti. Ky është rasti i këtij shqiptari i cili prej...

VIDEO+FOTO/Zjarr në Muzeun Kombëtar, shkaktohen dëme kolosale

Muzeu më i vjetër dhe më i rëndësishëm historik dhe shkencor i Brazilit u dogj nga zjarri dhe pjesa më e madhe e arkivit...