Vrasja e 47-vjeçarit në Mirditë, policia gjen një snajper në një pallat pranë vendit të krimit

Ndaje

Policia ka gjetur pranë një pallati një sjnaper, me të cilin mendohet se është qëlluar Kastriot Ruçi. Ky i fundit u qëllua vetëm me një plumb, ndërsa ndërroi jetë menjëherë në vendngjarje.

Arma e krimit mund të çojë më pranë identifikimit të autorëve, ndërsa thuhet se ka qenë një vrasje e kryer nga profesionistë.

Më herët, në nje informacion paraprak policia bëri me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:05, në afërsi të një lokali në Rreshen.

“Në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi K.R., 47 vjeç”, thuhet ne njoftimin e policise. “Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.

Burime bëjnë me dije se ndaj Reçit është qëlluar me breshëri plumbash nga një makinë në ecje ku ndodheshin dy persona. Mësohet se Reçit i kanë vrarë dhe vëllanë dy vite më parë në Romë, Gasper Reçi, i cili ka qenë i trafikuar për trafikimin e drogërave si dhe zhvatje me dhunë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje