EMRAT/SPAK çon në gjykatë dosjen e parë për këtë vit

Ndaje

SPAK e ka nisur punën për sivjet duke dërguar dosjen e parë në gjykatë. Në fakt bëhet fjalë për një dosje të vjetër, që i ka mbetur në dorë strukturës speciale.

Pas më shumë se një viti nga operacioni Volvo 4, prokuroria ka përfunduar hetimet për dosjen e bujshme të laboratorit të heroinës në Has.

Prokurori Dritan Prençi u ka komunikuar akuzat të pandehurve, ndërsa kujtojmë se të arrestuarit për heroinën në Has janë:

1. Vehbi Berushi, 57 vjeç

2. Flamur Çela, 48 vjeç

3. Xhevit Shuti, 48 vjeç

4. Mustafa Shuti, 76 vjeç

5. Anila Shuti, 42 vjeç

Ata akuzohen për “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” trafikim i narkotikëve” prodhim dhe “trafikim i lëndëve narkotike” në bashkëpunim në formën e posacme të grupit të strukturuar kriminal dhe organizatë kriminale.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje