“Për vete zhytet në luksin e vilës”, Denoncimet e invalidëve: Ky vit na gjeti pa pension dhe ilaçe

0Shares
0

Invalidët janë kategoria e cila ne kete fundvit, ndjehet me e perjashtuara dhe e lëna në harresë, pasi qeveria nuk ua ka dhënë pensionin këtë muaj. Përveç varfërisë, invalidët duhet të vuajnë edhe mungesën e ilaçeve.

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka akuzuar kreun e qeverisë për luksin në të cilin “zhgërryhet” në një kohë kur mijëra njerëz kanë mbetur pa ilaçe dhe pa bukë.

Berisha shkruan dhe përcjell komentet e ardhura nga populli ku nder to ne njeren thuhet:“Nuk u jep pensionet dhe ndihmën ekonomike! Ata mbeten pa ilaçe dhe kafshatën e gojës! Kreu i mafies së drogës, Edvin Mafia, për vete zhgërryhet në luksin e vilës 57 m të gjatë të ndërtuar kur kishte të deklaruara vetëm 2900 euro dhe 200000 lekë në ILDKP.

Lexoni denoncimet e invalidëve dixhitalë.

 

Doja të ndaja me ju një problem jetik në njësinë administrative 4. Lekët për personat me aftësi të kufizuar invalidët, të verbrit etj nuk kanë marrë lekët që i takojnë. Sot ishte një kaos . Njerëzit e dëshpëruar që qanin se nuk kishin lekë për fëmijët e tyre. Ju lutem pasqyrojeni këtë lajm dhe dërgoni gazetarët tuaj në Allias tek Posta nesër. Është dita e fundit të vitit dhe invalidët po e kalojnë Vitin e Ri në mjerim dhe pa lekë ndërsa vet kalon festat në luksin e sarajeve të Surrelit, që i ka ndërtuar me paratë tona.
Përshëndetje zoti Berisha.

 

Sot “lali Eri” nuk na i dha lekët neve invalidët që marrim ndihmen ekonomike 33 mijë lekë. Ky është një skandal i madh. Mos e gëzoftë Vitin e Ri.

Përshëndetje doktor Berisha.

Si ka mundësi në bashkinë e Mirditës, që pensioni i invaliditetit nuk merret akoma! Të lutem, a di ndonjë arsye?

Z. Berisha.

Jemi mbi 500 invalidë që nuk kemi marrë KEMP-et ke otp bank. Nuk dimë ku të ankohemi, jemi të sëmurë me ilaçe dhe pa Vit të Ri si gjithë të tjerët. Na kanë braktisur, ministrja e Shëndetësisë nuk e rrun fare për ne. Respekte.

/DRONI.al/

 

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje