Tag: pensioni

“Na mbive” në sy o Tirkë”, Aktorit të mirënjohur shqiptar i...

Sotiraq Bratko, i cili ka luajtur me qindra role nëpër filmat shqiptarë, i njohur më së shumti me rolin e “Tirkës” në filmin “Shoqja...

VIDEO/“Pensionistët sorrollaten në sportele”, Ish-deputetja: T’iu dërgohet pensioni në shtëpi siç...

Prej disa ditesh, Partia Demokratike ka propozuar masat e saj per te ndihmuar qeverine shqiptare me menaxhimin e situates, masa te cilat, mazhoranca i...

LAJM I FUNDIT/I moshuari gjendet i vdekur në Shkodër pasi mori...

Një 70-vjeçar është gjendur i vdekur sot në qytetin e Shkodrës. Sipas informacioneve paraprake, 70-vjeçari kishte shkuar për të marrë pensionin dhe pasi doli...

Koronavirusi/Njoftim me rëndësi për pensionistët, ndryshon procedura e marrjes së pensionit

Të gjithë pensionistët nuk duhet t'u drejtohen më sporteleve të postave për të tërhequr pensionin e tyre. Sipas informacioneve, ky shërbim do tu vijë...

VENDIMI/Pas 8 vjetësh nga titulli i lartë, qeveria kujtohet t’i japë...

Prej 8 vitesh “Mjeshtër i Madh”, autori i qindra teksteve muzikore dhe jo vetëm, Jorgo Papingji deklaroi hapur se nuk e kishte marrë pensionin...

“Për vete zhytet në luksin e vilës”, Denoncimet e invalidëve: Ky...

Invalidët janë kategoria e cila ne kete fundvit, ndjehet me e perjashtuara dhe e lëna në harresë, pasi qeveria nuk ua ka dhënë pensionin...

Tërmetet/Gjesti prekës i kësaj të moshuare nga Gjirokastre: Do jetojmë vetëm...

Në situata kaq te veshtira kemi kuptuar se solidariteti i shqiptareve kudo ndodhen është i madh dhe për t'u vlerësuar. Ketyre u është bashkuar dhe...

“Përgjysmim të vlerës”, Berisha: Shpirtkazëm ndaj pensionistëve, vetë vrapojnë në ishujt...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar së fundmi lidhur me shpërblimin e fundvitit që qeveria parashikon t'iu japë pensionistëve. Berisha e ka quajtur cinike dhe pashpirtësi...

Kriza me buxhetin, këtë vit qeveria i jep 3 mijë lekë...

Qeveria do të japë 3 mijë lekë të rinj në formë shpërblimi për të gjithë pensionistët, personat me ndihmë ekonomike dhe ata me aftës...

“Bënë dërr dërr për ‘bashkëqeverisjen me qytetarët’, Vasili: Tani nuk kanë...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili gjithmonë ka kritikuar veprimet e qeverisë dhe është një prej zërave kundershtues të  Edi Ramës, duke e bere atë...